Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... La certificat medico-legal cu 2-3 zile ingrijiri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

La certificat medico-legal cu 2-3 zile ingrijiri medicale, ce incadrare juridica si pedeapsa se aplica?

multumesc!
Infractiunea de lovire sau alte violente prev de at 180 al. 2 c.pen.- de la 3 luni la 2 ani sau amenda, iar daca daca faptele sunt savarsite asupra membrilor familiei art 180 al. 2 ind.1- de la 1 an la 2 ani sau amenda.
multumesc!!!