Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cui se comunica raportul procedurii
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cui se comunica raportul procedurii

buna ziua. in cazul atribuirii unei licitatii, exista temei legal ca participantul perdant sa solicite raportul procedurii? nu in cadrul contestatiei ci pur si simplu solicitare a raportului sau a ofertei castigatoare, in conditiile in care i s-a facut comunicarea conform legii? multumesc mult
doar in cadrul contestatiei poate consulta documentele procedurii. desi dosarul achizitiei are caracter public totusi, in practica, carcaterul public se refera probabil doar la institutiile statului
multumesc. asa stiam si eu dar vroiam sa fiu sigura.
dosarul achizitiei are caracter public dupa atribuire si dupa incheierea contractului (contractul poate fi consultat in cazul in care clauzele contractului nu sunt confidentiale)