Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Valabilitatea permisului de conducere auto vs. ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Valabilitatea permisului de conducere auto vs. suspendarea presedintelui

Buna ziua,

Teoretic, permisului de conducere e valabil pe viata, iar numai in cazul incalcarii regulilor de circulatie, acesta poate fi suspendat sau anulat.

As vrea sa fac o analogie cu procedura de suspendare a presedintelui. Cine ma poate ajuta cu exprimarea corecta/juridica?
ati putea sa-mi raspundeti in privat, daca public va simtit jenati sa raspundeti?

Va multumesc!