Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cheltuieli asociatia de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cheltuieli asociatia de locatari

Buna ziua,
Un proprietar care locuieste singur la parter, plateste lumina din scara blocului si curatenia pe scara, la fel ca si cel de la etajul 4, care are 5 membri in familie ?
Multumesc!
Salariul femeii de serviciu, ca toate salariile si indemnizatiile se repartizeaza pe cota-parte indiviza.
Curentul electric folosit pe holuri se imparte in functie de numarul de persoane.
In conformitate cu HG 1588/2007 cu normele de aplicare a Legii 230/2007 de infiintare, organizare si functionare a asociatiilor de proprietari.
Ce inseamna cota -parte indiviza?
Multumesc!
Proportional cu suprafata apartamentului. Adica apartamente asemanatoare platesc la fel.
Multumesc!