Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Estimam cat o sa fie cursul leu euro in septembrie ...
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Estimam cat o sa fie cursul leu euro in septembrie 2009?

Piata abunda de tot felul de estimari cu privire la locul pe care l-ar putea avea leul in 2009. Unii spun ca am putea ajunge la un curs de 4,7, altii ca e probabila o revenire a cursului, in a doua jumatate a anului, spre valori de 4 - 4,1.

Ce parere aveti?
4 lei/eur - curs estimat sept 2009.
eu cred ca va scadea sub 4 lei/euro. se doreste o crestere si apoi o scadere drastica a cursului.
a_m_p_ro a scris:

eu cred ca va scadea sub 4 lei/euro. se doreste o crestere si apoi o scadere drastica a cursului.

care ar fi motivul? :">
sunt mai multe interese la mijloc, mai ales ale unora din capitala la un anumit nivel. veti vedea evolutia in curand.
Pe termen lung va rămâne la 4lei/euro cu fluctuați pana în 2011. Iar șansele sa depășească 5lei/euro sunt infime, asta e părerea mea