avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... Estimam cat o sa fie cursul leu euro in septembrie ...
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

Estimam cat o sa fie cursul leu euro in septembrie 2009?

Piata abunda de tot felul de estimari cu privire la locul pe care l-ar putea avea leul in 2009. Unii spun ca am putea ajunge la un curs de 4,7, altii ca e probabila o revenire a cursului, in a doua jumatate a anului, spre valori de 4 - 4,1.

Ce parere aveti?
Cel mai recent răspuns: badguygoodguy , utilizator 12:40, 29 Decembrie 2009
4 lei/eur - curs estimat sept 2009.
eu cred ca va scadea sub 4 lei/euro. se doreste o crestere si apoi o scadere drastica a cursului.
a_m_p_ro a scris:

eu cred ca va scadea sub 4 lei/euro. se doreste o crestere si apoi o scadere drastica a cursului.


care ar fi motivul? :">
sunt mai multe interese la mijloc, mai ales ale unora din capitala la un anumit nivel. veti vedea evolutia in curand.
Pe termen lung va rămâne la 4lei/euro cu fluctuați pana în 2011. Iar șansele sa depășească 5lei/euro sunt infime, asta e părerea mea

Alte discuții în legătură

Cresterea monedei europene nefis nefis buna ziua va rog daca puteti sa-mi spuneti parerea dvs ,daca moneda europeana va creste in raport cu leul in situatia in care guvernul este nevoit sa creasca ... (vezi toată discuția)
Francii elvetieni - credite cu probleme negulescucamelia negulescucamelia In 2007 am obtinut un credit in valoare de 25.000 de franci elvetieni fara ipoteca . La acea vreme, rata ce-mi revenea lunar echivala cu aproximativ 8 milioane ... (vezi toată discuția)
Credit ron in derulare la momentul trecerii la moneda unica europeana storm85 storm85 Ce se va intampla cu creditele in lei cand vom trece la euro in conditiile in care ne aflam sub perioada contractuala si nu dorim sa semnam un act aditional ... (vezi toată discuția)