Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributii conventii civile incepand cu 1 iulie2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributii conventii civile incepand cu 1 iulie2012

buna ziua
va rog sa ma lamuriti si pe mine: conf.oug125/2011 din ce am inteles eu daca esti jurist/contabil cu conventie civila dar in acelasi timp ai si calitatea de angajat cu contract de munca pe per. nedeterminata sau pensionar NU se mai retine contributia de 10,5% cas ci doar 18%impozit si 5,5%sanatate....am intrebat un contabil si mi-a zis ca nu sunt obligat sa retin si cei 10,5% ca nici programele de la finante nu le permit sa nu retina aceasta contributie desi persoana respectiva este pensionara.
ms:">
ms frumos