Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrator la firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrator la firma

Buna ziua,
Poate un expert contabil care doar are aceasta titulatura deoarece nu activeaza sa fie administrator la o firma? ( este firma la care v-a fi asociat cu sotia sa) .

Multumesc.
Da, cu conditia sa intruneasca celelalte conditii legale.
Puteti sa-mi spuneti la ce va referiti cand spuneti sa intruneasca celelalte conditii legale?
Multumesc.
Trebuie sa fie respectate conditiile art. 73 indice 1 raportat la art. 6 alin. 2 din legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale republicata.