Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... RECUPERARE AVANS LA UN CONTRACT COMERCIAL DE VANZARE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

RECUPERARE AVANS LA UN CONTRACT COMERCIAL DE VANZARE -CUMPARARE

Buna ziua!

Am si eu doua probleme:

1. va rog sa -mi sugerati cateva idei de a-mi garanta recuperarea unui avans platit unui furnizor pentru livrarea unor bunulri , in cadrul unui contract comercial.

2. ca trebuie sa verific inainte de a cumpara un apartament de la o societate comerciala.

~ Conținut șters la cerere ~