avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... RECUPERARE AVANS LA UN CONTRACT COMERCIAL DE VANZARE ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

RECUPERARE AVANS LA UN CONTRACT COMERCIAL DE VANZARE -CUMPARARE

Buna ziua!


Am si eu doua probleme:

1. va rog sa -mi sugerati cateva idei de a-mi garanta recuperarea unui avans platit unui furnizor pentru livrarea unor bunulri , in cadrul unui contract comercial.

2. ca trebuie sa verific inainte de a cumpara un apartament de la o societate comerciala.



Cel mai recent răspuns: smart accounting business srl , Contabil 10:52, 10 August 2012
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract vanzare-cumparare apartament Ion Soare Ion Soare Vreau sa cumpar astazi un apartament intr-un imobil care va fi finalizat in Dec.2019. 1/Cum ma asigur ca acel apartament n-a mai fost vandut sau nu va fi ... (vezi toată discuția)
Achizitie apartament in bloc nou, in constructie. cer sfaturi denisz denisz Buna ziua, Intentionez sa cumpar un apartament intr-un bloc nou, aflat in costructie (stadiul de finisare de 90%). Dezvoltatorul promite predarea imobilului ... (vezi toată discuția)