Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... FIRMA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

FIRMA

Buna .am si eu o intrebare daca se poate? mi-am suspendat firma in 2009 pe 3 ani si anul acesta in Mai a expirat suspendarea.in acest moment nu locuiesc in tara si nu stiu ce se poate intampla sau ce sa fac daca nu o mai folosesc...:)
Puteti initia procedura de dizolvare - lichidare voluntara si radiere din evidentele Registrului Comertului.
buna. dar cum sa fac dizolvarea sau lichidarea vonluntara daca eu nu sunt in tara....eu din 2009 nu mai sunt in tara...
Puteti initia procedura de dizolvare - lichidare si radiere voluntara prin imputernicirea unei persoane prin procura notariala. Aceasta se va putea ocupa de toate formalitatile in numele dumneavoastra (inteleg ca sunteti asociat unic). La un notar public din tara unde locuiti in prezent faceti o procura notariala prin care imputerniciti o persoana din Romania pentru ca aceasta, in numele si pe seama dumneavoastra sa poata radia societatea, respectiv sa semneze documentele necesare etc.