avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... RECUPERARE DREPTURI SALARIALE DE LA O SOCIETATE ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

RECUPERARE DREPTURI SALARIALE DE LA O SOCIETATE AFLATÃ ÎN INSOLVENȚÃ

Contractul s-a închis cu data de 25 iunie 2012. Șeful firmei nu dorește cu niciun chip să semneze fișa de lichidare. Fluturașul pe luna iunie 2012 cu toate drepturile salariale a fost primit, dar banii............
Și de aici începe tărășenia:
- pe 2 august 2012 a fost alimentat cardul de salarii cu suma care figura pe fluturașul lunii iunie 2012.
- pe 3 august 2012, SURPRIZÃ - banii nu mai erau pe card!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- a fost solicitat extrasul de cont de la bancă, unde erau specificate cele două zile cu tranzacții (din 2 și respectiv 3 august 2012)
- cand s-a întrebat la firmă cum au dispărut banii din cont, nimeni nu știa nimic
Cine a putut scoate banii din cont și cu ce drept?
Cel mai recent răspuns: MIHAIELA-GABRIELA SERBAN , Contabil 14:47, 14 Septembrie 2012
Puteti depune o cerere la dosarul de insolventa.
Daca inteleg bine, societatea este in insolventa. Trebuie sa faceti cerere de inscriere la masa credala cu totalul sumelor reprezentand salarii neincasate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comanda online anulata. bani nereturnati de catre banca. chillzilla chillzilla Buna ziua, Am facut o comanda online de pe un site cu profil sportiv. Am achitat suma online cu cardul si am primit E-Mail de confirmare plata, inclusiv SMS ... (vezi toată discuția)
Firma in insolventa, cum recuperez salariile restante mirelapaius mirelapaius Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am lucrat pana in luna august 2009 si nu am primit salariile incepand cu luna februarie 2009. Din august am iesit ... (vezi toată discuția)
Inscriere la masa credala ContSters277422 ContSters277422 Buna ziua, am lucrat la o firma acum un an si jumatate si aceasta firma a ramas \\"datoare\\" catre mine cu o suma destul de mare. De atunci am incercat in ... (vezi toată discuția)