Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... RECUPERARE DREPTURI SALARIALE DE LA O SOCIETATE ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

RECUPERARE DREPTURI SALARIALE DE LA O SOCIETATE AFLATÃ ÎN INSOLVENȚÃ

Contractul s-a închis cu data de 25 iunie 2012. Șeful firmei nu dorește cu niciun chip să semneze fișa de lichidare. Fluturașul pe luna iunie 2012 cu toate drepturile salariale a fost primit, dar banii............
Și de aici începe tărășenia:
- pe 2 august 2012 a fost alimentat cardul de salarii cu suma care figura pe fluturașul lunii iunie 2012.
- pe 3 august 2012, SURPRIZÃ - banii nu mai erau pe card!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- a fost solicitat extrasul de cont de la bancă, unde erau specificate cele două zile cu tranzacții (din 2 și respectiv 3 august 2012)
- cand s-a întrebat la firmă cum au dispărut banii din cont, nimeni nu știa nimic
Cine a putut scoate banii din cont și cu ce drept?
Puteti depune o cerere la dosarul de insolventa.
Daca inteleg bine, societatea este in insolventa. Trebuie sa faceti cerere de inscriere la masa credala cu totalul sumelor reprezentand salarii neincasate.