avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ce schimb valutar este valabil pt o tranzactie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ce schimb valutar este valabil pt o tranzactie efectuata astazi?

Buna ziua,
Stiu ca BNR stabileste cursul valutar in fiecare zi bancara, in jurul orei 14:00, dar ca acel curs este valabil pentru ziua urmatoare.
Cunoasteti cumva baza legala a acestei practici? am tot cautat-o in toata legislatia Bnr-ului, dar nu o gasesc...
Merci anticipat pt ajutor!

Alte discuții în legătură

Reevaluare soldurilor in valuta!? Annamaria Bajko Annamaria Bajko Buna ziua! Intrebarea mea in legatura cu reevaluarea soldurilor in valuta este: - calculam la curs BNR din ultima zi a lunii (30.Aprilie) sau ... (vezi toată discuția)
Curs valutar? adela05 adela05 Buna ziua! Ajutati-ma, va rog, cu o informatie! Pentru o factura care se emite in baza unui contract (iar in contract se prevede cursul valutar din ziua ... (vezi toată discuția)
Contract de munca la curs euro prestabilit corporatistul2000 corporatistul2000 Buna ziua, as vrea sa stiu cat de legal este conform prevederilor legale, intocmirea unui contract de munca la un curs euro redus prestabilit, sa zicem 3.8 ... (vezi toată discuția)