Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii aferente pentru venit din contract ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii aferente pentru venit din contract prestari servicii cumulat cu salariu

Va rog sa-mi spuneti daca cei care au conventie de prestari servicii si sunt angajati la o firma, prin conventie mai plateste cei 5.5%
In cazul in care trebuie sa plateasca cei 5.5% la ce nivel il plateste? la salariul minim pe economie?

Multumesc.
In acest caz se plateste C.A.S.S. la nivelul veniturilor realizate, chiar daca acestea sunt sub salariul minim pe economie.