Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ANPC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ANPC

Dupa ce o firma este infintata ce este de facut in relatia cu Anpc-ul? Un prieten spune aca trebuie sa te declari...aveti idee ce trebuei facut?

Multumesc.
Da, ce domeniu de activitate aveti de trebuie sa va declarati si ANPC-ului? Cumva vindeti bijuterii?
Produsele comercializate sunt: jucarii si jocuri de indemanare, papetarie.
ANPC este autoritatea nationala pentru protectia consumatorului
ANPC poate opera verificari la nivelul persoanelor juridice in cazul solutionarii plangerilor formulate de beneficiarii prestatiei /serviciilor/produselor comercializate
Nu, in aceasta situatie nu aveti ce cauta la ANPC, ei va vor vizita atunci cand vor dori sa mai faca controale sau atunci cand impotriva d-voastra ca societate va fi facuta vreo reclamatie la ANPC. Altfel, nu aveti nici o treaba cu ei.