Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... locuri de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

locuri de munca

in cazul in care un cetatean starin vie cu viza temporara si gaseste de lucru pe perioada vizei are dreptul la prelugirea acesteia?:-/
Are dreptul la prelungirea vizei de sedere in Romania.
Prelungirea vizelor de sedere a cetatenilor straini in Romania intra in atributiile organelor teritoriale ale Autoritatii pentru Straini, parte componenta a Ministerului de Interne al Romaniei. Asadar, pentru prelungirea vizei de sedere in Romania, cetateanul respectiv trebuie sa se adreseze biroului acestei institutii din zona in care sta sau intentioneaza sa stea.