Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de poluare auto

Daca am cumparat un autoturism din Germania fabricat in 2008 ce taxa trebuie sa platesc in Romania pentru al inmatricula?
Are si motor banuiesc, deci are cilindree, norma de poluare, etc. Dati detalii...Sau prin instanta fara taxa.
Taxa pe poluare auto este o taxa ilegala. Ati putea evita plata acesteia prin formularea unei actiuni in instanta sau, daca o platiti, ati putea sa solicitati restituirea taxei plus dobanda.
capacitate cilindrica 1870 cm ,euro 4, co2 180 g/km