Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto de poluare

Poate cineva sa imi spuna care este valoarea taxei pentru o masina adusa din Germania cu motor de 1780 cm2 ,euro 4, 180 g emisie de co2/km fabricata in 2008?

va multumesc anticipat
Taxa pe emisii poluante poate fi foarte usor calculata de catre dvs pe site-ul Ministerului de Finante. Link-ul este [ link extern ] .