avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 476 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto de poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto de poluare

Poate cineva sa imi spuna care este valoarea taxei pentru o masina adusa din Germania cu motor de 1780 cm2 ,euro 4, 180 g emisie de co2/km fabricata in 2008?

va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: horeabortan , utilizator 19:44, 4 Septembrie 2012
Taxa pe emisii poluante poate fi foarte usor calculata de catre dvs pe site-ul Ministerului de Finante. Link-ul este [ link extern ] .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare auto doruculea doruculea Daca am cumparat un autoturism din Germania fabricat in 2008 ce taxa trebuie sa platesc in Romania pentru al inmatricula? (vezi toată discuția)
Inmatriculare ford mondeo Myhai007 Myhai007 Buna ziua, miam cumparat un ford mondeo din 2005 emisii co2 166g/km diesel motor de 2198 cm3 tdi. As dori sa stiu cat costa prima inmatriculare. P.s. Este ... (vezi toată discuția)
Contestare taxa auto hutzy90 hutzy90 Buna ziua . Am si eu o nelamurire in privinta taxei auto . Masina mi-a fost catalogata de RAR zilele acestea ca fiind Euro 2 . In germania ea era inregistrata ... (vezi toată discuția)