avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Precizare admitere INM sesiunea noiembrie 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Precizare admitere INM sesiunea noiembrie 2012

Imi poate raspunde cineva daca in noiembrie 2012 se va organiza admiterea la INM doar pentru cei cu vechime de 5 ani ori pentru toata lumea ( inclusiv proaspetii absolventi )?

Multumesc mult !!!
Cel mai recent răspuns: MadilB , utilizator 12:07, 11 Septembrie 2012
Admiterea la INM se realizeaza o data pe an ( ca regula). Pentru noiembrie 2012 se preconizeaza a se organiza concurs numai pt cei cu vechime...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii pentru a te putea prezenta la ex de admitere in magistratura Sorin_cr Sorin_cr O mare nelamurire am si eu cu privire la aceste conditii: este necesara aceasta vechime de 5 ani pentru admiterea la csm sau la inm?? a inceput sa ma ... (vezi toată discuția)
Csm stancuhariton stancuhariton aveti idee cand se da examenul prin inm sesiunea octombrie-noiembrie??? (vezi toată discuția)
Admitere i.n.m dupa 5 ani experienta in domeniul juridic ca avocat ContSters126583 ContSters126583 Se considera in cazul unui avocat si cei 2 ani ca stagiar + 3 ani definitiv la cei 5 ani necesari pentru admiterea la I.N.M? Sau doar perioada dupa incheierea ... (vezi toată discuția)