Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calitatea de membru de sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calitatea de membru de sindicat

am fost salariatul unei institutii, si am avut calitatea de membru de sindicat, ocupand o functie in cadrul organului colectiv de conducere. M-am pensionat. Pot, in acesta situatie, sa raman membru de sindicat? Dar membrui al organului de conducere?
nu . sindicatul este format din angajati , iar dvs nu mai aveti acesta calitate....