Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 62/2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 62/2011

Buna ziua, am o nelamurire privind organizarea sedintelor de dialog social
Suntem societate pe actiuni, cu capital majoritar de stat, nu suntem institutie publica , suntem obligati pentru constituirea de comisii de dialog social?
Potrivit Legii , acestea sunt organizate numai in sectorul bugetar , nu si in sectorul privat.
Comisiile paritare de negociere se impun la bugetari,insa nimica nu contravine daca ele functioneaza si la nivel de sindicat de ramura sau unitati private!