avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... valabilitate RCA in cazul schimbarii certificatului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

valabilitate RCA in cazul schimbarii certificatului de inmatriculare

Buna seara,
Polita mea RCA urmeaza sa expire in viitorul foarte apropiat.
Mentinonez ca urmeaza in urmatatoarele luni, sa imi schimb certificatul de inmatriculare, datorita schimbarii domiciliului dintr-o localitate in alta.
Intrebarea mea este ce se intampla in cazul in care inchei o polita RCA pe cu datele de pe actualul certificat iar peste nu foarte mult timp, datele din acest certificat se vor modifica?
Mai este polita valabila?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Consilier juridic Irina , Consilier juridic 21:06, 18 Septembrie 2012
veti gasi raspunsul dorit accesand link-ul de mai jos, problema ridicata de dvs dezbatandu-se tot pe acest forum:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

permis auto modificare domiciliu ioralus ioralus la schimbarea domiciliului este necesara scimbarea permisului auto si a actelor de inmatriculare ale autoturismului? (vezi toată discuția)
Cesiune creanta horia51 horia51 buna ziua! m-am inscris la masa credala impotriva unui creditor. nu cred ca ma pricep sa recuperez banii.#-o Spuneti-mi daca exista firme care sa cesioneze ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare qwertygeo87 qwertygeo87 va rog sa imi da-ti niste informatii! as vrea sa imi inmatriculez masina dar nu stiu unde sa ma interesez daca se mai plateste taxa de poluare... am tot citit ... (vezi toată discuția)