Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... valabilitate RCA in cazul schimbarii certificatului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

valabilitate RCA in cazul schimbarii certificatului de inmatriculare

Buna seara,
Polita mea RCA urmeaza sa expire in viitorul foarte apropiat.
Mentinonez ca urmeaza in urmatatoarele luni, sa imi schimb certificatul de inmatriculare, datorita schimbarii domiciliului dintr-o localitate in alta.
Intrebarea mea este ce se intampla in cazul in care inchei o polita RCA pe cu datele de pe actualul certificat iar peste nu foarte mult timp, datele din acest certificat se vor modifica?
Mai este polita valabila?

Multumesc.
veti gasi raspunsul dorit accesand link-ul de mai jos, problema ridicata de dvs dezbatandu-se tot pe acest forum:
www.avocatnet.ro/content/for...