Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare mijloc transport-fond marfa
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare mijloc transport-fond marfa

Buna ziua,
Am cumparat recent de la un dealer masini un autoturism. La administratia locala mi s-a cerut Certificat fiscal pentru firma de la care am achizitionat autoturismul , desi acesta este considerat fond de marfa.
Este necesar acest CERTIFICAT FISCAL pt inregistrarea acestuia la primaria de care apartin?
Va multumesc.
In cazurile acesta trebuie sa prezentati copie dupa Certificatul de inregistrare fiscala al dealer-ului auto, in care apare ca se oupa cu comert de masini, acesta inlocuieste Certificatul fisal.
Mai puteti cere si Nota contabila din care reiese ca a fost inscrisa pe firma.
Va multumesc!