Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... analize medicale la intoarcere din CCC
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

analize medicale la intoarcere din CCC

Buna ziua!

Am o intrebare: ce analize medicale se fac la intoarcere din CCC?Multumesc aniticipat!
Analizele sunt cele mentionate in anexa 1 la HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare, privind supravegherea starii de sanatate a lucratorilor, numarul fisei de control fiind in functie de meseria dvs. si activitatea desfasurata, tinandu-se cont de mediul de lucru existent la locul de munca/ postul de lucru, unde va veti desfasura activitatea.
Examenul medical la intoarcera din CCC, in vederea reluarii activitatii, se face de catre medicul de medicina muncii cu care angajatorul are incheiat contract de prestari servicii medicale.