Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... aviz mediu constructie gard
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

aviz mediu constructie gard

pentru Autorizatia de constructie imprejmuire teren trebuie si Aviz mediu.Intre actele pentru Aviz mediu se cere Plan de incadrare in zona 1:2000 marcat si Plan de situatie 1:200. Vreau sa stiu ce reprezinta cele doua planuri si daca nu cumva ele sunt cuprinse in cadastru (am facut si cadastru de curand si am obtinut si Certificatul de urbanism)
In certificatul de urbanism ar trebui sa fie precizat de ce avize aveti nevoie. Plan de incadrare in zona si Plan de situatie le faceti rost de la topograful care v-a facut intabularea, daca nu vi le-a dat deja.