Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita la un card de credit
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita la un card de credit

1. Se mai poate face contestatie la o executare silita, daca decizia s-a dat din luna mai 2012?
2. E valabila intelegerea cu executorul judecatoresc pe un timp mai indelungat si o suma mai mica daca, pe executarea silita termenul imbus de banca e altul?
3. Banca poate fi obligata sa respecte intelegerea facuta de catre executat cu executorul sau banca va decide suma/rata lunara si in ce interval de timp trebuie restituita?
1-Termenul in care se poate face contestatie este de 15 zile
2-In procedura de executare silita banca nu se mai implica ,competent fiind executorul judecatoresc