avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general schimbare denumire scoala-schimbare semnatura ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

schimbare denumire scoala-schimbare semnatura electronica?

Ca urmare a OMECTS 6564/13 decembrie 2011 denumirile unitatilor scolare s-au modificat.In acest caz semnatura electronica ar trebui schimbata?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 00:12, 31 Octombrie 2012
Eu cred ca certificatul digital calificat trebuie schimbat.

Certificatul digital calificat emis asigura „identitatea virtuala” a posesorului si permite crearea de semnatura electronica cu valoare legala (extinsa), permitand identificarea fara echivoc, in baza garantarii integritatii, autenticitatii si nerepudierii mesajelor si documentelor electronice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract online paptamas paptamas Buna ziua. Mi am facut o Intreprindere Individuala, in domeniul serviciilor web. Ce se intampla daca un client afla de serviciile oferite de mine, insa este ... (vezi toată discuția)
Comunicare defectuoasa cu instanta prin intermediul emailului si semnatura electronica calificata Lucian P. Lucian P. Buna ziua, Am trimis la judecatorie, prin intermediul emailului, o plangere contraventionala pentru anularea unei amenzi aplicata de IJJ Constanta. Odata ... (vezi toată discuția)
Ce sunt inscrisurile pe suport informatic? art. 282-284 c.pr.civ aidu aidu Se includ intre acestea si e-mailurile? Caz in care pot avea forta probatorie a inscrisului sub semnatura privata... chiar si fara semnatura electronica ... (vezi toată discuția)