Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general schimbare denumire scoala-schimbare semnatura ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

schimbare denumire scoala-schimbare semnatura electronica?

Ca urmare a OMECTS 6564/13 decembrie 2011 denumirile unitatilor scolare s-au modificat.In acest caz semnatura electronica ar trebui schimbata?
Eu cred ca certificatul digital calificat trebuie schimbat.

Certificatul digital calificat emis asigura „identitatea virtuala” a posesorului si permite crearea de semnatura electronica cu valoare legala (extinsa), permitand identificarea fara echivoc, in baza garantarii integritatii, autenticitatii si nerepudierii mesajelor si documentelor electronice.