Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructie alipita de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructie alipita de bloc

Vechea conducere a orsului (cu putin timp de expirarea mandatului) a aprobat construirea unui magazin in continuarea blocului(bloc cu 4 etaje) fara sa aiba acordul locatarilor. Este lagal aceasta decizie si cum poate fi contestata.
Mentionez ca cladirea construita limiteaza intrarea in bloc.
Daca asociatia de proprietari apreciaza ca prin ridicarea noului edificiu ii sunt restrictionate drepturile,are dreptul initial sa sesiseze autoritatea locala,ulterior poate sa formuleze actiune in instanta
Ce inseamna ,, vechea conducere a orsului '' ?.:">