avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asociat firma si deschidere pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asociat firma si deschidere pfa

Buna ziua, am fost asociat la o firma care acum este in insolventa cu un procent de 10% (formal pentru drept de semnatura).
Imi pot deschide un PFA sau Intreprindere Individuala in alt domeniu de activitate?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: MIRELA35 , utilizator 10:30, 7 Noiembrie 2012
Puteti , fara nici o problema,sa faceti PFA sau I.I. pe domeniul in care aveti expertize.
Multumesc pentru raspuns. Stiam ca daca ai fost asociat la o firma care este in insolventa sau faliment, nu ai dreptul 5 ani sa descizi alta sociate.
Ultima modificare: Miercuri, 7 Noiembrie 2012
MIRELA35, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pictor,cum sa vand tablouri?? principessa60 principessa60 buna ziua.imi place sa pictez,si m-am gandit sa imbin utilul cu placutul.Vreau sa vand tablourile pe care le fac dar nu stiu cum si unde.Trebuie sa infiintez ... (vezi toată discuția)
Pfa in domeniile securitate si sanatate in munca, prevenirea si stingerea incendiilor vasilicastefan vasilicastefan buna ziua doresc sa deschid un pfa in ssm si psi am curs de ssm ,120 ore pot sa deschid pfa va multumesc (vezi toată discuția)
Srl sau intreprindere individuala anitsirc anitsirc Cu rusine recunosc ca nu stiam de existenta formei \"intreprindere individuala\". Nu imi este foarte clar termenul... intreprinderea individuala este undeva ... (vezi toată discuția)