Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Asociat firma si deschidere pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Asociat firma si deschidere pfa

Buna ziua, am fost asociat la o firma care acum este in insolventa cu un procent de 10% (formal pentru drept de semnatura).
Imi pot deschide un PFA sau Intreprindere Individuala in alt domeniu de activitate?
Va multumesc!
Puteti , fara nici o problema,sa faceti PFA sau I.I. pe domeniul in care aveti expertize.
Multumesc pentru raspuns. Stiam ca daca ai fost asociat la o firma care este in insolventa sau faliment, nu ai dreptul 5 ani sa descizi alta sociate.
MIRELA35, utilizator