Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare -cumparare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare -cumparare firma

Vreau sa vand firma la care sunt unic actionar. Ce masuri de precautie trebuie sa-mi iau pentru a nu avea probleme in cazul in care cumparatorul o foloseste pentru alte scopuri?
Care este problema dvs. daca cesionati firma si acest lucru este inregistrat la ORC?Ce face viitorul asociat al firmei nu va afecteaza pe dvs. dupa inregistrarea cesiunii la ORC!