Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... echivalare studii
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

echivalare studii

va salut!
doresc sa particip la o selectie pentru ocuparea unei functii de consilier juridic al carei nivel de pregatire cerut sunt studii masterale
sunt licentiat in drept cu diploma de licenta de lunga durata (inainte de inceperea sistemului Bologna) si as dori sa aflu ce pot face ca sa obtin echivalarea acestora cu studiile masterale in conditiile prevazute de legea 1 / 2011 art.153 pct.2
va multumesc!
Nici nu va trebuie echivalare , intrucat potrivit legii , diploma de absolvire sau de licenta a absolventilor invatamantului superior de lunga durata din perioada anterioara aplicarii celor trei cicluri tip Bologna este echivalenta cu diploma de studii universitare de master in specialitate.
multumesc pentru raspuns...aveam nevoie de o confirmare!
mult succes!