Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Alegeri parlamentare
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Alegeri parlamentare

1. Care sunt partidele care pot avea reprezentanti in sectiile de votare si cati..!
2. Unde trebuie sa stea observatorii in sectiile de votare ? Au un spatiu special amenajat , ori umbla pe unde vor ei..?
3.Poate sa-mi trimita cineva legea alegerilor parlamentare, actualizata, ptr alegerile din decembrie 2012..?
Observatorii acreditati pot sa observe orice se intampla in sectia de votare si in imprejurimi fara a se implica in procesul electoral ci doar sa sesizeze verbal sau in scris presedintelui sectiei de votare eventualele nereguli.
Alte informatii aveti pe pagina oficiala a Autoritatii Electorale Permanente la adresa [ link extern ]
~ Conținut șters la cerere ~