Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie titlu executoriu primarie
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie titlu executoriu primarie

o prietena de familie a primit in ian.2009 o somatie de plata insotita de titlu executoriu ,de la directia de impozite si taxe locale a primariei bacau , pentru o amenda radar din 2006, masina respectiva fiind pe numele ei pana in anul 2004 cand a divortat. Inainte de divort masina a fost vanduta unui frate al sotului
Precizez ca in anul 2006 aceasta a fost la politia bacau cu amenda si a fost invatata sa depuna o contestatie si o cerere de ajutor din partea autoritatilor pentru perfectarea actelor; are si nr. de inregistrare de la politie din 2006.
INTRBARE: ce poate face ca sa scape de problema si sa nu mai plateasca dupa fostul sot.

va multumesc anticipat
O fi fost masina vanduta fratelui sotului ei dar nu s-a facut inregistrarea acestui act respectiv inmatricularea autoturismului pe numele cumparatorului, radierea din evidentele primariei in baza certificatului de radiere /inmatriculare al autoturismului. Astfel ca in talonul masinii inca mai figura ca proprietar la data la care a fost data amenda . Curios ca nu figureaza inca si la taxe si impozite la primarie ca sa plateasca in continuare impozit pe masina. Asa ca....