avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SUPLINIRE DUPA PENSIONARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SUPLINIRE DUPA PENSIONARE

SOTIA MEA IMPLINESTE VARSTA DE PENSIONARE
LA 31 AUGUST 2013, URMAND CA INCEPAND CU 1 SEPT. 2013
SA IA PENSIE DE DREPT. LUCREAZA CA EDUCATOARE
LA O GRADINITA (UNITATE BUGETARA) SI ARE IN PREZENT GRUPA MICA.
DACA PUTETI SA-MI SPUNETI, VA ROG, IN CE CONDITII SI CINE
APROBA SA SUPLINEASCA IN CONTINUARE PANA CE COPIII (ACUMA LA GRUPA MICA)TERMINA GRADINITA.
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 19:56, 8 Mai 2013
Angajarile in sistemul bugetar se fac dupa anumite reguli ... pentru a cumula pensia cu salriul va trebui sa vada daca conducerea gradinitei va scoate la concurs postul respectiv , dar si daca indeplineste conditiile prevazute de lege pentru a cumula pensia neta cu salariul din sectorul bugetar.
Cred ca este cam tarziu, dar avizul pentru continuarea activitatii il da CA-ul scolii/gradinitei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicarea legii 134/2014 vandrone vandrone prin legea 134/2014 s-a abrogat interdictia cumulului pensiei cu salariul . Intrebare : o persoana care are la ora actuala calitatea de salariat si ... (vezi toată discuția)
Angajare ivanvintilica ivanvintilica Persoana pensionata pe caz de boala in urma cu 6 ani ajunsa la varsta de pensionare pentru limita de varsta pot cumula pensia cu salariul in cazul angajarii ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva directorului gradinitei lukyan171 lukyan171 Buna, ne confruntam cu o problema si va cerem un sfat. Ce putem face daca sa schimbat educatoarea de la grupa fiului meu desi se stia ca toti parintii nu sunt ... (vezi toată discuția)