avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării prima casa- venituri in strainatate
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

prima casa- venituri in strainatate

daca o persoana lucreaza cu contract in alta tara poate sa primeasca crdit pentru prima casa? ce acte sunt necesare? vechime? etc#-o
Cel mai recent răspuns: Mihaela Cazacu , Consultant credite si finantari 23:45, 26 Februarie 2013
In mod legal nu are de ce sa nu primeasca. Practic, sta in puterea bancilor sa decida daca da sau nu. Din ceea ce scria un alt utilizator in situatia d-voastra, dupa ce a cheltuit o multime de bani pe traduceri, legalizari, etc. raspunsul a fost NU, pentru ca nu statea in Romania....
La ora actuala nu cred ca mai exista banci care iau in considerare veniturile din strainatate. Chiar si in anii in care apetitul bancilor spre creditare era mai mare, si atunci se acordau greu credite celor cu astfel de venituri
Ultima modificare: Marți, 26 Februarie 2013
Mihaela Cazacu, Consultant credite si finantari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme prima casa sorelinna sorelinna Am si eu o problema in devenire, din pacate, cu programul prima casa oferit de BRD. Am fost la banca acum vreo doua luni , sa intreb daca ma calific cu ... (vezi toată discuția)
Documente prezentate intr-o alta limba decat cea romana ContSters85367 ContSters85367 Buna ziua, Documentele prezentate intr-o alta limba decat cea romana trebuie sa fie insotite de traduceri autorizate sau traduceri autorizate si legalizate? ... (vezi toată discuția)
Credite neachitate kosmynu kosmynu am si eu o intrebare,sunt dator la ceva banci am avut loc de munca la stat pana acum trei ani si ceva,a trebuit sa plec in strainatate ca nu facem fata ... (vezi toată discuția)