Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract cu un operator de telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract cu un operator de telefonie mobila

Am prelungit de curand abonamentul telefonic,nu in reprezentanta, spunandu-mi cam am acces in primele 6 luni la niste servicii dar ulterior s-a dovedit o ''eroare umana'' iar in momentul in care am sunat angajatul cu care am semnat contractul mi-a spus ca nu are ce sa faca, cum am spus si mai sus,facuse o eroare umana.
intrebarea este daca pot face undeva o plangere, cum pot rezilia contractul sau e normal sa existe astfel de erori si tot ce trebuie sa fac e sa tac si sa inghit incompetenta operatorului?
Puteti face sesizare la OPC. De obicei orice operator inregistreaza convorbirea si va puteti folosi de acest fapt.
pot rezilia contractul fara sa fiu obligat sa platesc lunile ramase ci doar telefonul achizitionat?