Forum Discuţii juridice Executare silită Achizitionarea unui apartament scos la licitatie in ...
Discuție deschisă în Executare silită

Achizitionarea unui apartament scos la licitatie in iasi.

M-am informat si am inteles pasii care ar trebui urmariti pentru a achizitiona un apartament scos la licitatie. Insa am observat ca pot interveni diferite situatii. Intrebarea mea este unde ma pot indrepta pentru a avea toate informatiile necesare de la o persoana abilitata si daca aceaste locuinte se pot achizitiona in sistem de rate. Multumesc.
Buna ziua.
La Executorul judecatoresc care face publicarea licitatiei de vanzare a imobilului.
Cu respect,Alexa...
ALEXANDRA TAN , Consilier juridic
Toate informatiile le puteti obtine de la executorul judecatoresc responsabil
Totodata,pentru a preintampina situatii neplacute este de preferat sa va interesati inclusiv la asociatia de proprietari
Prin executare silita nu opereaza sistemul in rate
La termeneul de licitatie,bunul imobil este adjudecat de participantul care ofera dupa a treia strigare pretul cel mai mare,pret care trebuie achitat integral in termenul legal prevazut
daca dispuneti de bani in numerar va adresati executorului judecatoresc, iar daca nu dispuneti de bani si unei banci pentru achizitionare credit.