avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 229 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii fise fiscale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

fise fiscale

acum in 2013 am descoperit o eroare la o fisa fiscala din anul 2007 in sensul ca
in fisa fiscala la persoane in intretinere nu am trecut CNP-ul si sa bifez casutile corespunzatoare lunilor canad i-am acordat deducere iar la suma dedusa este trecuta suma corect.Mai pot depune acum rectificativa in care sa completez datele pentru care am acordat deducere? Ce se poate intampla daca nu mai depun?

Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 21:32, 17 Ianuarie 2013
S-au prescris toate datoriile aferente anului 2007. Lasati asa si nu va mai faceti probleme de constiinta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificare fisa fiscala adita74 adita74 Va rog daca puteti sa imi dati un sfat. Daca s-a omis introducerea unei deduceri pentru copil pentru calculul salariului unui angajat, cum se poate rezolva ... (vezi toată discuția)
Rectificativa decl 101 me.elena me.elena Buna ziua Am urmatoarea problema: am o sociatate care in momentul in care am scos de la adm fin fisa sintetica am descoperit ca are de plata o suma care a ... (vezi toată discuția)
Completare formular d212 pentru cass icarmen icarmen Buna ziua, am o intrebare: sunt cetatean roman cu domiciliul in strainatate, nu am venituri nici in Romania nici in Canada deoarece sunt studenta la master. As ... (vezi toată discuția)