avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

buna ziua! in data de 13 decembrie 2012 am achizitionat un autoturism(inmatriculat in RO) avand anul de fabricatie in 2006. nu am putut sa-l inmatriculez pana la sfarsitul anului deoarce am fost programata la RAR in data de 10 ianuarie 2013.Avand in vedere ca in data de 1 ianuarie 2013 a intrat in vigoare legea 9/2012 conform careia trebuie sa platesc taxa de inmatriculare,intrebarea mea este daca platesc aceasta taxa pot da statul in judecata pentru recuperarea ei?
incerc sa astept noua taxa ,dar vad ca domnii nostri o tot amana si eu nu pot circula cu masina neinmatriculata.va mulotumesc!

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2013 pentru masina inmatriculata in ro razvan0411 razvan0411 Buna seara, Am o mare problema in acest moment legata de taxa auto reintrata in vigoare la inceputul acestui an, taxa la care vor fi supuse si autoturismele ... (vezi toată discuția)
Inmatricularea unui auto cumparat in 2012 kartush45 kartush45 salut..am problema care nu stiu cum pot sa o rezolv si poate cineva ma ajuta in aceasta privinta; mai exact am cumparat in noiembrie 2012 un auto care am fost ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2013 ana612 ana612 Buna seara , vreau sa achizitionez un autoturism cumparat de nou din Romania in anul 2005 , inmatriculat in anul 2005 ( in acest an nu se platea taxa de prima ... (vezi toată discuția)