Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Externalizare servicii - resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Externalizare servicii - resurse umane

La o unitate cu 800 salariati, din care vreo 8 la resurse umane(revisal 1; dosare personal-1;registratura-1; evidenta concedii de odihna-1; arhiva-1; secretara-1;consilier juridic -1; salarizare-1 salariat); conducerea unitatii doreste printre alte servicii si externalizarea acestui serviciu. Intrebarea mea este , daca este posibil ca toate aceste activitati sa fie externalizate. Rog pentru cei ce cunosc aceste aspecte, un raspuns. Multumesc anticipat.
Da, este posibil ca toate acele activitati sa fie externalizate ... decizia ii apartine angajatorului intrucat nu are nicio interdictie de a face asa ceva.