Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna neefectuat inainte de CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna neefectuat inainte de CCC

Buna ziua! in 27.06.2011 am intrat in concediu de crestere a copilului. In acel an (2011) am lucrat in perioada 01.01 - 26.06.2011 fara sa solicit nici o zi din concediul de odihna aferent acelui an.
in 23.03.2013 trebuie sa ma intorc la serviciu. Concediul de odihna neefectuat in 2011 il mai pot lua in acest an? Daca da, trebuie solicitat in vreo anumita perioada de timp sau pot beneficia de el pe tot parcursul anului 2013?
Multumesc

CO neefectuat in 2011 nu se mai poate lua in 2013 , decat daca exista vreo prevedere in reg.intern al angajatorului sau in ccm aplicabil acestuia.