avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna neefectuat inainte de CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna neefectuat inainte de CCC


Buna ziua! in 27.06.2011 am intrat in concediu de crestere a copilului. In acel an (2011) am lucrat in perioada 01.01 - 26.06.2011 fara sa solicit nici o zi din concediul de odihna aferent acelui an.
in 23.03.2013 trebuie sa ma intorc la serviciu. Concediul de odihna neefectuat in 2011 il mai pot lua in acest an? Daca da, trebuie solicitat in vreo anumita perioada de timp sau pot beneficia de el pe tot parcursul anului 2013?
Multumesc


Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:16, 4 Februarie 2013
CO neefectuat in 2011 nu se mai poate lua in 2013 , decat daca exista vreo prevedere in reg.intern al angajatorului sau in ccm aplicabil acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna neefectuat inainte de ccc tzara tzara Buna ziua! in 27.06.2011 am intrat in concediu de crestere a copilului. In acel an (2011) am lucrat in perioada 01.01 - 26.06.2011 fara sa solicit nici o zi ... (vezi toată discuția)
Zile de concediu de odihna neefectuate anterior concediului de crestere copil Din 18.03.2019 sunt in concediu pentru crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani, respectiv pana in 04.01.2021. Mi-au ramas zile de concediu de odihna ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihnă Sadoveac Sadoveac Pe 11 mai urmează să intru în concediu prenatal, aș vrea să știu cum se procedează cu concediul de odihnă pe anul acesta. Trebuie să îl iau înainte? ... (vezi toată discuția)