Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Model Reclamatie OPC
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Model Reclamatie OPC

Buna ziua,
Va rog ma puteti ajuta cu un model de reclamatie adesata OPC-ului contra Cosmote-ului?
Va multumsec frumos
Aveti aici model si indicatii despre ce cum trebuie redactata:
www.avocatnet.ro/content/for...
va multumsec, am intocmit reclamatia, am trimis-o pe adresa de email gasita pe net, cum sa procedez mai departe, sa sun la ei sa cer un numar de inregistrare sau sa astept?
Data expedierii mailului este data primirii reclamatiei la ANPC, eu cred ca este suficient ca sa aveti dovada ca ati depus reclamatia (in cazul in care vor intarzia cu raspunsul).
Ideal era sa o expediati prin posta, cu confirmare de primire...