Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce fel de contract se face pentru femeia de serviciu?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce fel de contract se face pentru femeia de serviciu?

Buna seara, pentru femeie de serviciu la bloc se poate incheia conventie civila si care sunt darile care trebuiesc platite catre stat,timpul de lucru si pe ce perioada poate fi incheiata conventia. Mentionez ca femeia de serviciu este pensionara de drept ( limita de varsta ). multumesc anticipat.
Pentru femeia de serviciu trebuie sa faceti CIM deoarece activitatea ei se califica ca fiind dependenta si permanenta, chiar daca lucreaza cateva ore pe saptamana.