Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pensie de urmas
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pensie de urmas

Executare silita pensie de urmas in suma de 350.00 ron
Daca doriti sa aflati ceva, dati detalii si puneti si intrebarea. Postarea dvs e incompleta
O pensie de urmas in cuantum de 350 ron, poate fi executata silit?
Mentionez ca posesorul pensiei sus amintite a girat un salariat pentru obtinerea unui credit la o institutie bancara de tip cooperatist, iar acesta nu si-a onorat obligatiile fata de banca.
Intrebarea deriva din faptul ca pensia este considerata venit minim.
Multumesc anticipat.
Nu poate fi pusa poprire pe acesta pensie, nu pt ca e de urmas, ci pt ca e prea mica.