avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pensie de urmas
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pensie de urmas

Executare silita pensie de urmas in suma de 350.00 ron
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:57, 18 Februarie 2013
Daca doriti sa aflati ceva, dati detalii si puneti si intrebarea. Postarea dvs e incompleta
O pensie de urmas in cuantum de 350 ron, poate fi executata silit?
Mentionez ca posesorul pensiei sus amintite a girat un salariat pentru obtinerea unui credit la o institutie bancara de tip cooperatist, iar acesta nu si-a onorat obligatiile fata de banca.
Intrebarea deriva din faptul ca pensia este considerata venit minim.
Multumesc anticipat.
Nu poate fi pusa poprire pe acesta pensie, nu pt ca e de urmas, ci pt ca e prea mica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sanse are contestatia mea la executare? am primit de la executor ... StefaniaEmerson StefaniaEmerson Ce sanse are contestatia mea la executare? Am primit de la executor instiintare poprire pe pensia pe care nu o am, facuta catre casa de pensii ... (vezi toată discuția)
Poprire din pensie sub salar minim papiu papiu Buna ziua. Acum aprox. 2 ani m-i s-a pus poprire pe salar-ceea ce era corect-legal.Dupa inca 1,5 ani m-i s-a mai pus o poprire(am girat pe cineva ... (vezi toată discuția)
Poprire legala sau nu? flooderonline flooderonline Mi s-a trimis de catre un Executor judecatoresc : o comunicare in original (semnatura si stampila originale), o adresa in copie xerox (semnatura si stampila ... (vezi toată discuția)