Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor pentru asistent medical cu studii postlceale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor pentru asistent medical cu studii postlceale

Va rog frumos sa-mi spune-ti la care cod cor ar trebui trecute asistentele medicale cu studii postliceale deoarece la grupa 2 - unde regasesc titulatura de "Asistent medical" se cer studii superioare, iar la grupa 3- studii medii sau postliceale regasesc doar titulatura de "Sora medicala"ceea ce nu este normal atata timp cat ele pe diploma de absolvire se numesc asistente medicale......Va multumesc
Puteti folosi codul 325301 - Asistent medical comunitar
Daca se potrivesc atributiile prevazute in link-ul de mai jos, atunci asistent medical comunitar ar fi incadrarea corecta si o buna alternativa la sora medicala:

[ link extern ]