Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces civil

Buna seara ! Sunt parte intr-un proces civil de reziliere contract de intretinere , recurs aflat la Curtea de Apel , si ramas in pronuntare. Pt. martorii partii adverse am depus plangere pt. marturie mincinoasa si sunt cercetati penal . Ce se intampla daca se respinge recursul iar ulterior martorii sunt gasiti vinovati ? Si deasemenea e pe rol si un proces de nulitate a contractului de intretinere . Acesta din urma e si motivul pt. care am cerut suspendarea recursului , dar nu s-a admis. Ce parere aveti ? Ce sfat imi dati ? Multumesc !
daca martorii vor fi gasiti vinovati de marturie mincinoasa, puteti apela la calea extraordinara de atac si anume : revizuirea hotararii .
Va multumesc de raspuns !