Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legalitatea unei firme de administrare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legalitatea unei firme de administrare

O firma de administrare care nu are atestat, este legala, cum poate fi demascata....#-o
Ce administreaza acea firma?
Din cate stiu eu atestatele se elibereaza persoanelor fizice iar pentru ca o firma de administrare sa functioneze in conditiile legii este necesar sa aiba domeniu principal de activitate "administrarea imobilelor pe baza de tarife sau contract".
Corect, iar acea firma trebuie sa aiba printre salariati si persoane ce au obtinut atestatul de administrator conform Legii 230/2007.