Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Stabilire paternitate-Test ADN
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Stabilire paternitate-Test ADN

Buna ziua,as vrea sa stiu daca tatal meu are acelasi adn ca al meu,cum pot face sa aflu daca el nu doreste sa faca analizele de sange?nu avem acelasi nume pentru ca am fost crescut de mama si de sotul ei care mia dat si numele lui.Daca nu doreste sa faca testul cat este in viata,dupa moartea lui se mai poate face ceva in privinta asta?multumesc
Faceti un proces de stabilire a paternitatii.
se poate stabili paternitatea din afara casatoriei cu un probatoriu complex, acte martori, interogatoriu, expertiza adn
Sotul mamei v-a adoptat, v-a recunoscut sau v-a dat doar numele ? In certificatul dvs de nastere la tata, aveti pe cineva ?
Puteti incepe un proces in stabilirea paternitatii doar daca nu aveti tata.
gi-jane2, moderator
poarta numele mamei a fost doar crescut de sotul acesteia, asa pare a se intelege
eu inteleg altceva prin asta, de aia am intrebat
care mia dat si numele lui