Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... buna - reluare somaj dupa intrerupere
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

buna - reluare somaj dupa intrerupere

buna,asi vrea sa antreb cum e posibil sa ami preiau somajul deoare ce lam pierdut an urma plecari an strainatate si lam antrerupt pe o preiodo de 3 luni. mai e posibil si ce ar trebui sa fac. Va Multumesc.
Daca in timp ce erati in somaj indemnizat ati facut catre Agentia de Somaj o cerere de suspendare a indemnizatiei de somaj pentru a pleca in strainatate pentru cel mult 3 luni, in cautare de lucru, atunci la revenire faceti o cerere de repunere in plata a indemnizatiei de somaj.