avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Norma de venit sau venit real - optiune inregistrare ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Norma de venit sau venit real - optiune inregistrare si declarare

Buna seara,

Am o mare nelamurire: maine dimineata trebui sa ma inregistrez la ANAF insa nu stiu ce este mai bine sa aleg: norma de venit sau venit real?
Codul meu este 7810, respectiv 7830, doresc sa furnizez servicii de recrutare.

Va multumesc anticipat?
Cel mai recent răspuns: Carmen Jurubita , Contabil 16:00, 3 Aprilie 2013
Activitatea pe care o veti desfasura face parte din nomenclator, cred ca nu .
Da, face parte.
ati verificat si aici ? [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare cod caen manu1 manu1 Buna ziua.As dori sa-mi spuneti unde pot incadra in codul caen:servicii resurse umane si ce acte imi trebuiesc pentru schimbarea codului caen in activitatea ... (vezi toată discuția)
Ce autorizatii sunt necesare pentru codul caen 7810 Daliborka Daliborka Buna seara, Imi puteti spune va rog ce autorizarii/ documente sunt necesare in cazul in care activitatea firmei are codul caen 7810? Firma face doar ... (vezi toată discuția)
Sc............srl-d mihayu2004 mihayu2004 Buna seara, Sunt in cursul deschiderii unui SRL-D,iar ca domeniu de activitate sa fie manipulare de marfuri in depozite. Intrebarea mea este : Ce cod CAEN ... (vezi toată discuția)