Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Norma de venit sau venit real - optiune inregistrare ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Norma de venit sau venit real - optiune inregistrare si declarare

Buna seara,

Am o mare nelamurire: maine dimineata trebui sa ma inregistrez la ANAF insa nu stiu ce este mai bine sa aleg: norma de venit sau venit real?
Codul meu este 7810, respectiv 7830, doresc sa furnizez servicii de recrutare.

Va multumesc anticipat?
Activitatea pe care o veti desfasura face parte din nomenclator, cred ca nu .
Da, face parte.
ati verificat si aici ? [ link extern ]