Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general AFISARE PRET la intermedieri cu produse diverse - cu ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

AFISARE PRET la intermedieri cu produse diverse - cu sau fara TVA?

Buna ziua.

Pentru un magazin care are cod caen 4619 ( Intermedieri in comertul cu produse diverse) pretul afisat pe produse sau in lista cu oferte, trebuie sa fie cu tva inclus?
Sau se poate afisa pretul fara tva si dupa se adauga tva-ul?
Ce temei legal exista?
Multumesc
Temeiul legal nu-l stiu dar ideea este urmatoarea :
Daca vindeti doar catre PJ este obligatoriu pretul fara tva ( optional si cel cu tva).
Daca vindeti si catre PF, obligatoriu cel cu tva ( interzis cel fara tva).
Va multumesc.