Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... REVIZUIREA RECURSULUI
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

REVIZUIREA RECURSULUI

Buna ziua poate sa mi spuna cineva care este termenul in care mai pot cere revizuirea recursului si de cand incepe perioada de cand sa respins recursul sau de cand vine motivarea?

( Interventie moderator: Nu mai scrieti cu majuscule, contravine regulamentului forumului)
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
de la data pronuntarii nu de la data redactarii. Si depinde despre ce situatie de revizuire e vorba, termenul nu este acelasi pentru taote cazurile de revizuire
este vb pentru o sentinta definitiva de iesire din indiviziune unde nu mi sa luat in calcul un act facut la notar si autentificat si eu dupa data pronuntari deciziei de respins recursul nu am luat nici un act de la tribunal doar am vazut pe usa tribunalui ca respins recursul si mia zis de la arhiva sa astept sa vina motivarea dupa care tre sa merg eu sa semnez si abia atunci pot sa fc cerere de revizuire sau contestatie in anulare